Mileva Marić Einstein
Prva žena Alberta Einsteina je bila fizičarka. Decembra 2018 je revija Scientific American objavila vrsto dokazov, ki pričajo o tem, da je veliko Einsteinovega uspeha temeljilo na njenih ugotovitvah.
Anna Schwartz
Soavtorica najbolj znane knjige o monetarni ekonomiji, ki jo je napisala skupaj z Miltonom Friedmanom.
Grace Hopper
Bila je računalniška programerka prvega funkcionalnega računalnika na svetu. Najbolj znana je kot avtorica termina 'debugging'. Mimogrede, prvi računalniški programer je bila ženska. Njeno ime je bilo Ada Lovelace.
Simone de Beauvoir
Mati modernega feminizma, najbolj poznana po reku: “Ženska se ne rodiš, ampak postaneš.”
Coco Chanel
Pionirka modnega oblikovalstva in navdihujočih misli. Naši dve najljubši: “Kolikor se slabše počutite, toliko bolj morate poskrbeti za svoj videz.” In pa: “Najbolj pogumno dejanje je razmišljati zase.”
Stephanie Kwolek
Izumila je material, ki ga še danes uporabljajo pri izdelavi neprebojnih jopičev (pa tudi pri izdelavi letal, čolnov, smuči in avtomobilskih gum).
Oprah Winfrey
Znana tudi kot 'kraljica vseh medijev'. Prva temnopolta ameriška multimilijonarka ter največja temnopolta filantropinja v ameriški zgodovini.
Sheryl Sandberg
Aktivistka, milijarderka ter direktorica operative pri podjetju Facebook. Fortune, Time in Forbes so jo uvrstili med 50 trenutno najbolj vplivnih ljudi na svetu.
Malala Yousafzai
Najmlajša dobitnica Nobelove nagrade za mir je pakistanska aktivistka za pravice žensk do izobraževanja. Dokumentarni film He named me Malala, v katerem je predstavljeno njeno neverjetno preživetje atentata in njen vztrajni boj za pravice, je bil leta 2015 nominiran za oskarja.
Fotografije: Profimedia